Кошик
- No products in the cart.
Всього:
0,00 ₴
![]() |
За оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, міський мешканець проводить у приміщеннях близько 80% свого часу.
Звуковий чи акустичний комфорт – дуже важлива характеристика будь-якого приміщення. І це не випадково, тому що шум – явище дискомфортне і навколишній хаос звуків негативно впливають на здоров’я.
Шум призводить до зниження працездатності, неуважності, заважає сну, відпочинку і може, як доведено, викликати різні хвороби. Санітарні норми рекомендують рівень шуму не більше 40 Дб вдень і 30 Дб вночі.
Вважається, що найбільш спокійно люди почуваються при рівні шуму близько 25 Дб, якщо його значення буде нижче цієї величини, то виникає відчуття тиші, що дзвінить, яке несе дискомфорт. Зазвичай до 60 Дб людина реагує на шум терпимо, при тривалому впливі шуму в 90 Дб, у людини може наступити серйозний нервовий розлад: депресія, безсоння, істерія та інші захворювання. Рівень звуку 100 дБ і вище загрожує втратою слуху.
Тиша необхідна для ефективної роботи та повноцінного відпочинку, відсутність сильних звукових коливань позитивно позначається на здоров’ї людини.
Несприятливий акустичний вплив тією чи іншою мірою відчуває майже кожен другий житель нашої планети. Шум став постійним супутником людської життєдіяльності, головним винуватцем стресу, дратівливості, втоми та загального стану здоров’я людини.
Враховуючи це, при зведенні об’єктів різного призначення для захисту від шуму в конструкціях будівель повинні застосовуватись звукопоглинальні та звукоізолюючі матеріали.
Найчастіше виділяють три типи шумів виходячи з джерел їх виникнення та шляхів проникнення в будинок:
• повітряний: передається повітряним шляхом; поширені джерела: шум дороги, крики сусідів та дітей, звуки домашніх тварин.
• структурний: передається за конструкцією будівлі; джерелом є: вібрації у процесі роботи технічного та кліматичного обладнання (ліфти, кондиціонери).
• ударний: є різновидом структурного, відрізняється лише методом виникнення – удар по конструкції; Найпоширеніші джерела: ходьба людей, що падають предмети.
Здатність матеріалів та конструкцій перешкоджати проходу крізь них повітряного шуму визначає індекс звукоізоляції (Rw), який, як і сила звуку, вимірюється в децибелах. Він показує, наскільки звукоізоляція знижує рівень шуму, що проходить через неї. Для міжповерхових перекриттів паралельно Rw визначають також і індекс наведеного рівня ударного шуму (Lw), який показує середній рівень шуму під перекриттям при роботі по ньому (перекриття) стандартної ударної машини.
Шкала децибел не лінійна і підпорядковується логарифмічного закону, що часто призводить до плутанини та неясності цих значень у обивателів. Тому слід запам’ятати головну особливість даних показників:
• що більше Rw, то краще!
• що менше Lw, то краще!
На жаль, вимоги будівельних норм України залишаються незмінними протягом багатьох років: Rw = 52дБ для міжквартирних перегородок, Rw = 52дБ і Lw = 55 дБ для міжповерхових перекриттів. Для міжкімнатних перегородок ще менше Rw = 43 -46дБ, залежно від того які приміщення вона поділяє.
Тому при проектуванні об’єктів бажано виходити із сучасних умов, які значно перевищують нормативні. Так, наприклад, для звукоізоляції міжкімнатних перегородок слід орієнтуватися на Rw = 54 дБ, а для перекриття, у конструкціях підлоги та стелі, на Rw = 62 дБ та Lw = 45 дБ. Таке покращення нормативів дозволить зробити Ваше житло справді комфортним.
При цьому теплові втрати Вашого приміщення знизяться, і Ви заощадите на опаленні та в зимовий час та на кондиціювання у літній період.